Toplumda Kadının Yeri ve Önemi
Yazı Boyutuplus-iconminus-icon
Okuma Modu:

Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme Ve Engelliler Merkezi (AKDEM)’in düzenlediği “Toplumda Kadının Yeri ve Önemi” konulu panel gerçekleştirildi.

 

Çarşamba Seminerleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında; "Toplumda Kadının Yeri ve Önemi" konulu panel çalışmasıyla 11 Mart 2020 Çarşamba Günü saat: 14.00‘da Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AKDEM Çarşamba Seminerleri, 2007 yılından bugüne aralıksız olarak devam eden aile, sağlık, çocuk, iletişim, psikoloji ve insan hakları gibi birbirinden önemli konularda bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacı ile gerçekleştirilen seminerler dizisidir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen “Toplumda Kadının Yeri ve Önemi” konulu panelde kadın girişimciler ilham veren hikayelerini katılımcılarla paylaştı. Kendi hayatlarından örneklerle katılımcılara “Kadınlar isterse her şeyi başarabilir.” mesajını verdikleri panel iki oturum olarak gerçekleştirildi.

Monik İPEKEL’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen ilk oturumda Prof. Dr. Elif HAYKIR HOBİKOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. Panel, Medya ve PR Danışmanı Banu ERGİN, İş Kadını Gülay KAMAZ, Milliyet Cadde Genel Yayın Yönetmeni Lale DANIŞMAN, Antikacı Gülnur KAMAŞAK ve Sunucu/Şef Nermin GÜL’ün konuşmalarıyla devam etti. İkinci oturum ise İş Kadını Serap SARI, Tasarımcı Serra MÜDERRİSOĞLU, Avukat Naile Ülkü KARAASLAN, Tasarımcı Naz KAMAŞAK ve Yazar/Mutfak Şefi Yıldız ÖZ SAMAHA’nın konuşmalarıyla son buldu.