Peygamberi (SAV) Bir Haftaya Sığdırmak..!
Yazı Boyutuplus-iconminus-icon
Okuma Modu:

 

AKDEM Çarsamba Seminerlerinin bu haftaki konugu Dr.Nihal Sahin Utku ,Peygamberi (sav) Bir Haftaya Sigdirmak basligi ile verdigi seminerde Hz.Peygamberin,hayatin içinde hak ettigi yeri bulamayan tüm degerli varliklar için “özel gün” icat eden modernizmin bir tüketim araci kilinamayacagina dikkat çekti.

Dr.Utku’ya göre ;O’nu sahiplenme,O'nu anlama gayretinin ilk basamagi degil;belki bir son sahnesi olmali “Kutlu Dogum”.Kutlarken kutsanip hayatin içinden koparilmamali Peygamber.

Kutlanan her sey gibi özne olmaktan çikarilip, nesne kilinmamali.Din, ibadette az olsa da devamli olani makbul sayar.Peygamber Sevgisi,hayatin içine inmeli;kapanmis tüm kanallarimizi açmali;insan olmanin sorumlulugunu yüklerken omuzlarimiza,kul olmanin hazzini sunmali ruhlarimiza.

Modern hayatin içinde çaresizlik üreten inananlarin en büyük siginagi olmali Sevgili Peygamber. O her gün hayatimiza yeniden dogmali,algilarimizi , inançlarimiz,yüreklerimizi sarsarak tazelemeli ki,bu tazelenis,onun mesajindan uzak kalmis insanlara da gelecegi aydinlatan etkili bir davet olsun.


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler