Obeziteyle Mücadele Yöntemleri
Yazı Boyutuplus-iconminus-icon
Okuma Modu:

Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme Ve Engelliler Merkezi (AKDEM) 4 Mart “Dünya Obezite Günü: Obeziteyle Mücadele Yöntemleri konulu panel gerçekleştirildi.

Çarşamba Seminerleri, 4 MartDünya Obezite Günü" kapsamında; "Obeziteyle Mücadele Yöntemleri" konulu panel çalışmasıyla 4 Mart 2020 Çarşamba Günü saat: 14.00 ‘da AKDEM’de gerçekleştirildi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları tarafından gerçekleştirilen Obeziteyle Mücadele Yöntemlerikonulupanelde açılış konuşmasını Op. Dr. Sercan YÜKSEL; obezitenin tanımını, nedenlerini ve sonuçlarını anlattığı sunumunla gerçekleştirdi. İlk oturumun son konuşmacısı olan Psikiyatrist Demet ZİHNİ ÇAMUR, obezitenin psikiyatrik nedenleri ve sonuçlarıyla ilgili bilgileri katılımcılara aktardı. Kısa bir aranın ardından ikinci oturumuyla devam eden panel; Op. Dr. Hüseyin AKBULUT’un obezite cerrahisini, geliştirilen yeni cerrahi yöntemleri anlattığı sunumuyla devam etti. Ardından Diyetisyen Edibe Pelin KARACIK obezite cerrahisi ardından beslenme yöntemleri hakkında bilgi verdi.

4 Mart Dünya Obezite Günü kapsamında Zeytinburnu İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte "Obeziteyle Mücadele Yöntemleri" konulupanele gelen katılımcıların, beden kitle indeksleri ölçüldü ve katılımcılara ölçüm sonuçlarıyla ilgili bilgilendirme gerçekleştirildi.