Mahremiyet Eğitimleri Başladı
Yazı Boyutuplus-iconminus-icon
Okuma Modu:

4’üncü sinif ögrencileri ve ailelerine yönelik baslatilan Mahremiyet Egitimi programinda kendilerini yeni kesfetmeye baslayan çocuklara mahremiyet kavramini ögretmeyi hedefleyen AKDEM, kesif esnasinda onlari koruyan aileleri bu kesfe nasil destek olabilecekleri konusunda bilgilendirmeyi amaçliyor.
Önleyici bir çalisma olarak planlanan “Mahremiyet Egitimi”nde, çocuklarin drama yöntemiyle hayir deme becerilerini kazanmasi ve iyi/kötü dokunus, iyi/kötü sir gibi konulari ele alarak kendilerini dogru bir sekilde korumasi saglanacak.
Saglikli cinsel gelisimin nasil olmasi gerektigi, cinsel gelisim evrelerinin genel özellikleri, ailelerin karsilasilabilecek problemler ve çözüm yöntemleri ile çocugu korumak ve özgür birakmak arasindaki ince çizginin ögretilecegi egitimde, anne ve babalar, siklikla karsilastiklari durumlar ve bu durumlarda ne yapmalari gerektigi gibi birçok sorunun cevabini bulacak. 
4. sinif ögrencilerini ve ebeveynlerini kapsayan çocuk egitimleri, 4 Ocak 2016 tarihinden itibaren her hafta pazartesi, sali, çarsamba ve persembe günleri, yetiskin egitimleri ise 8 ve 15 Ocak Cuma günleri Dr. Resit Galip Ilkokulu ve Veli Efendi Ilkokulu'nda gerçeklestirilecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler