Kınalı Kuzular 1 Günlüğüne Asker Oluyor
Yazı Boyutuplus-iconminus-icon
Okuma Modu:

Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi, Engelliler Haftası kapsamında engelli Mehmetçiklerini kışlaya uğurluyor. Fiziksel ya da zihinsel engelleri nedeniyle yaşıtları gibi askere gidemeyen gençlerin temsili olarak vatani görevlerini yerine getirip, kutsal duyguyu yaşayabilmeleri adına düzenlenen programda Zeytinburnulular, 11 Mayıs Perşembe akşamı saat 19.00’da, 15 Temmuz Meydanı’nda bir araya gelerek engelli gençler için kına gecesi düzenleyecek.

ERKEN GELEN ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

Birbirinden renkli gösterilere sahne olacak kına gecesinde, aileler evlatlarını askere göndermenin heyecanını ve gurunu bir arada yaşayacak. Davullu zurnalı uğurlamanın yapılacağı kına gecesinde, AKDEM Engelliler Koordinasyon Birimi Müzik Grubu, sıra gecesi türküleriyle asker uğurlamasına renk katacak. Engelliler gösteri grubu ise geceye özel “Kınalı Hasan” adlı tiyatro oyununu sahneleyecek. Sloganlar ve türküler eşliğinde kınaları yakılacak engelli Mehmetçiklerin “Asker Duasını” ise Zeytinburnu İlçe Müftüsü İsmail Gökmen yapacak.

Engelli gençler, 12 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da ise Eyüp 23. Motorlu Piyade Tümen Komutanlığı Hasdal Kışlası’nda yapılacak yemin töreniyle 1 günlüğüne asker olup tezkere alacak.


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler