Dünya Engelliler Günü Programında Cengiz Kurtoğlu’ndan Moral Konseri
Yazı Boyutuplus-iconminus-icon
Okuma Modu:

 

Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) tarafından Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, müzik dünyasının önde gelen isimlerinden Cengiz Kurtoğlu sevilen şarkılarıyla sahne aldı. Mini bir moral konseri tadında geçen performansta AKDEM Müzik Grubu ünlü sanatçıya orkestra olarak eşlik etti. İşaret dili aracılığı ile okunan İstiklal Marşı’nın ardından sahne alan Cengiz Kurtoğlu ve AKDEM Müzik Grubu izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile birlikte çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.


“ONLARLA AYNI YÜREĞİ TAŞIYORUZ”


Engelli öğrencilerden oluşan AKDEM Müzik Grubu eşliğinde sahne alan Cengiz Kurtoğlu, “Fırsat buldukça engelli kardeşlerimiz bizi nereye çağırırlarsa oraya gidiyoruz. Onlarla aynı yüreği, aynı kalbi taşıyoruz. Onlara gelişimleri anlamında destek vermemiz gerekiyor. Özellikle öğretmenlerine sonsuz teşekkür ediyorum. Benim şarkılarımı burada profesyonel anlamda sahnede icra ettiler, ben de onlara eşlik ettim. Çok duygusal anlar yaşadım, şarkının sonlarına doğru az kalsın gidiyordum.” ifadelerini kullandı.


“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZDEN ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR”


Programda konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Zorluklarla birlikte mücadele ediyoruz. Aileler, devletimiz ve belediyemiz engelli kardeşlerimizin dezavantajlı durumlarını iyileştirmek adına birlikte bir gayretin içerisindeyiz. Bedeninde engel taşımayan bizlerin engelli kardeşlerimizden öğreneceği çok şey var. Ne büyük başarılar elde ediyorlar. Şahsen ben şu sahneye çıksam onların yaptığını başaramam. Ben hayatım boyunca enstrüman çalmayı çok arzu ettim fakat engelli kardeşlerimiz bu işi çok iyi yapıyorlar. Soruyorum kendime ‘acaba engelli onlar mı ben miyim?’ diye” şeklinde konuştu.


Engelli çocukların sergilediği lirik dans gösterisi de izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Cengiz Kurtoğlu’nun verdiği mini konserin ardından Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ünlü sanatçıya teşekkür plaketi takdim etti. AKDEM Müzik Grubu ve AKDEM Halk Oyunları Grubu'nun gösterilerinin ardından program sona erdi.


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler