AKDEM'de Kutlamalara da ENGEL Yok...
Yazı Boyutuplus-iconminus-icon
Okuma Modu:

 

 Aralik Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle, düzenledigimiz etkinligimize 40'a yakin engelli vatandasimiz ve aileleri katildi.

Bu önemli günde Yurt Kur’a bagli Florya Besyol Kiz Ögrenci Yurdu yetkilileri ile burada kalan üniversite ögrencilerinin de bizleri yalniz birakmadigi programimizda,müzikle terapi alan engellilerden olusturdugumuz bir ekip çaldigi ve söyledigi sarkilarla programi renklendirdi.

Zeytinburnu Belediye Baskanimiz Sayin Murat Aydin’in da katildigi programda baskana çocuklarimizin yogun ilgisi oldu.
Engelli bireylerimiz ve ebeveynleri ile tek tek ilgilenen Zeytinburnu Belediye Baskanimiz Sayin Murat Aydin; dezavantajli gruplara yapilan yatirimlarla, Türkiye’nin dünyanin gelismis birçok ülkesinden daha ilerde oldugunu söyledi. Yapilanlarin yeterli olmadigini belirten Baskan Aydin, “Engelliler toplumla baristi. Sokaga çikmaya ve sosyal yasamin bir parçasi olmaya basladi. Ülkemiz zenginlestikçe daha ciddi ve önemli adimlarin atilacagina inaniyorum” dedi.

Oldukça neseli dakikalarin geçirildigi program gönüllü ögrencilerin engelli bireylerimize getirdikleri küçük hediyeleri dagitmalariyla son buldu.


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler