Yazdır Yazı Büyüklüğü A(-) A(+) Paylaş

Özel Eğitim Hizmetleri

-Bireysel Eğitimler
-Grup Eğitimleri

Bireysel Eğitimler

Çeşitli nedenlerle bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından yaşıtlarından beklenilen düzeyden farklılık gösteren 2-12 yaş aralığındaki bireylere bireyselleştirilmiş eğitim hizmeti sunulmaktadır.
Programa katılan öğrencilerin değerlendirme süreci sonrasında gelişim alanları itibariyle düzeyleri ve gereksinimleri belirlenerek bu gereksinimlerin karşılanması amacına yönelik hedefler ve eğitim programları belirlenmektedir.
0-6 yaş aralığında eğitime başlayacak olan öğrencilere uygulanan Denver Gelişim Testi sonuçları esas alınarak öğrencilere hedefler belirlenir ve bireysel eğitim planları oluşturulur. 2-6 yaş aralığındaki otizm tanılı öğrencileri için ise Yoğunlaştırılmış Bireysel Eğitim Programı uygulanmaktadır.
Yoğunlaştırılmış Eğitim programını bitiren ya da bireysel eğitiminin grup eğitimiyle desteklenmesi gereken öğrenciler Grupla Desteklenen Bireysel Eğitim programına yerleştirilmektedir.


Grup Eğitimleri

Grup Eğitimleri; engelli bireylerin yaşıtlarıyla iletişim kurmasını, bireysel eğitimde kazandığı davranışları genellemesini, grup aktivitelerine katılmasını ve sosyal becerilerinin gelişmesini sağlamak amacıyla yapılmaktadır.
Grupların planlaması grup üyelerinin yaş, engel, ihtiyaç ve seviyeleri baz alınarak gerçekleşmektedir.


Psikolojik Destek Ve Ölçek Uygulamaları