Yazdır Yazı Büyüklüğü A(-) A(+) Paylaş

Başkan

Bizler Zeytinburnu Belediyesi olarak, ailelerimizin maddi-manevi bütün sorunlarıyla ilgilenmeyi sağlıklı toplum yolundaki en önemli görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Çünkü aile, toplumumuzun temel direği, dayanağı, gerçek çekirdeğidir.

Bilindiği üzere ailede de en temel unsur kadınlar, yani annelerimizdir. Hepimiz ilk eğitimlerimizi onlardan alırız. Hepimizin ilk öğretmenleri onlardır. Bizleri onlar hayata hazırlarlar. Dolayısıyla hayatımızın vazgeçilmez değeri, insan olarak da el üstünde tutulması gereken bireylerdir. Onların sorunları, doğrudan hepimize sirayet eder. Dolayısıyla onların sorunları hepimizin sorunlarıdır.

Bu anlayışla bizler, sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusundaailelerimize ve kadınlarımıza özel hizmetler götürmekteyiz. Bu bilin içinde, kadınların ve sağlıklı nesillerin hayat şartlarını bu günden yarına uzanan bir perspektifle değerlendirmekteyiz.

Kadınlarımızın eğitim, iş ve özel hayatlarındaki bütün problemlerde onların yanında yer almaya devam ediyoruz ve edeceğiz.

Bu hedefe bir adım daha yaklaştığımız önemli bir merkezimiz hizmetinizde.

Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), donanımlı binası, eğitimli kadrosu ve gönüllüler ordusuyla, kadınlarımızın ve ailelerimizin yanında olacak.

Onların fiziksel ve psikolojik sorunları, AKDEM sayesinde çözülecek. Meslek edindirme eğitimleri, hukuki danışmanlık servisleri veya aile gelişimini destekleyen eğitimlerle, daha etkin ve başarılı bireyler olmaları sağlanacak.

AKDEM ilçemizin sağlıklı bir geleceğe hazırlanma misyonunda büyük faydalar sağlayacak. Zeytinburnu Belediye Başkanı olarak, atmış olduğumuz bu önemli adımın mutluluğunu taşıyorum.

Toplumumuzun, hayatımızın temel insani unsurunu teşkil eden kadınlarımızın ve ailelerimizin daha sağlıklı, daha bilgili, daha mutlu bir yaşama kavuşmalarını diliyorum.

Murat Aydın
Zeytinburnu Belediye Başkanı